Komplexní péče o Váš zrak je naší prioritou. Ne každé zhoršení vidění lze "napravit" brýlemi. Před nákupem brýlí Vám proto doporučujeme návštěvu optometristy, či očního lékaře, který Váš zrak vyšetří a pokud nezjistí jiné problémy, než změnu dioptrií, napíše Vám hodnotu Vaší korekce na předpis.

Optometrista může samostatně vyšetřit klienty starší patnácti let. Za práci optometristy se platí 300,-Kč. K optometristce, paní Kuboňové, která s naší optikou spolupracuje, se můžete objednat na telefonním čísle: 388318180 (přes sestřičku Oční ambulamce Prachatice) nebo přímo na telefonním čísle: 792761959.

Ordinaci optometrie najdete na poklinice, Nemocniční 204, Prachatice (místnost po kožní ambulanci Dr. Škáchové).

Dětem do 15 let smí korekci předepsat pouze lékař. Pojišťovna u dětí stále ještě na obruby i skla přispívá.

Rádi pomůžeme s výběrem obrub a okluzorů u šilhajících a amblyopických dětských pacientů. V naší optice nabízíme okluzory k zakrývání zdravého oka. Tento léty osvědčený způsob léčby, který využívá cvičení šilhajícího či tupozrakého (amblyopického) oka, Vám u nás rádi vysvětlíme. Rodiče takovýchto pacientů pomůžeme zasvětit do způsobu aplikace okluzorů, aby nedocházelo ke zbytečným chybám při jejich užívání.

 

Na své si u nás přijdou i nositelé kontaktních čoček. Nabízíme nejen čočky dioptrické a torické, ale i barevné kontaktní čočky (s i bez dioptrií). Nositelům kontaktních čoček připomínáme nutnost pravidelných kontrol předního segmentu oka u očního lékaře, jelikož je rohovka dlouhodobým nošením kontaktních čoček namáhána.